2016

 

Je to možné, že je polka roku 2016 za nami a v Riškovom denničku sa neobjavila ani jedna vetička? Najvyšší čas dohnať všetky resty. Aj keď, pravdupovediac, náš život sa čím ďalej tým viac stáva takým obyčajným (toto sa nesťažujem, ale chválim), že mám pocit, že ani nie je už o čom písať.

 

Z Riška sa tento rok stal ozajstný školáčik s učebnicami, žiackou knižkou a domácimi úlohami. Prestup do novej školy  bolo jedno z našich najlepších rozhodnutí.  Vďaka fantastickej triednej učiteľke Gabike, urobil za tento školský rok veľký pokrok a my len dúfame, že mu jeho entuziazmus a nadšenie pre školu ešte pár rokov vydržia (skrytá prosba na uja školníka aby sa svedomito staral o školské výťahy-)))

 

Áno, ak ste si práve teraz položili otázku, či Riška ešte stále bavia výťahy, tak bavia...dokonca by som povedala, že sa jeho hobby rozšírilo aj o metro (berieme na milosť aj električky).

 

Naďalej poctivo pracujeme na tom, aby sa Riško vo svojich schopnostiach dostal čo najďalej. Pokračujeme v návštevách K-centra, kde s Riškom pracujú špeciálne pedagogičky, tu už pomaly patríme medzi inventár. V máji sme absolvovali ďalší 2-týždňový Therasuit pobyt v Košickej Liberte (aj tu sa môžeme pomaly rátať medzi inventár) a od júna sme začali navštevovať novootvorené rehabilitačné centrum Rehabfit v Bratislave, v ktorom Riško pravidelne 2x do týždňa "maká" s fyzioterapeutmi Timi a Jarkom. Vďaka tomuto centru, sme mohli dočasne ukončiť naše pravidelné "domáce cvičenia", ktoré v podstate neprospievali ani nám ani Riškovi (ani susedom), keďže to bol večný boj kto z koho..my sme sa snažili Riška presvedčiť, že cvičiť bude a on si zase tvrdohlavo stál za tým, že nebude-))). Teraz sa cvičenie stalo opäť zábavou a my vidíme ako je na tom každý deň lepšie a lepšie.

 

V súčasnosti Riško absolvuje v tomto centre intenzívny 2  týždňový cvičebný program, sme veľmi zvedaví ako Riško zvládne takúto intenzívnu terapiu.

 

Prázdniny sa pomaly chýlia ku koncu, a tak pripájam zopár tohoročných prázdninových pozdravov-))

 

 

  Hm, tak toto je akože ten koník hej? A kde to má nejaké tlačítka alebo šipky?

 

 

 

  Macko, nevieš prosím ťa, kde je v tomto hoteli výťah?

 

 

  Konečne....